Merhaba,

Ben Yeşim Aşkım. Ve itiraf etmeliyim ki 43 yıllık bir hayatı birkaç satıra sığdırmaya çalışmak hiç de kolay bir iş değilmiş. 😊

Hikayem 1973 yılında Almanya’da başladı. Çok değil, sadece 20 gün sonra getirildiğim İstanbul 2016 senesinde Antalya’ya taşınana kadar hikayeme ev sahipliği yaptı.

17 yılım İstanbul’un en renkli semtlerinden biri olan Şişli’de geçti. Pek çok alt kültürün bir arada aile gibi yaşadığı bu ortamda büyümek bence hayatımda en şanslı olduğum yanlardan biridir. Bu sayede insanı insan olduğu için sevmeyi, hoşgörüyü, farklılıkların hayatı güzelleştiren renkler olduğunu ve özümüzde hiç de farklı olmadığımızı deneyimleyerek öğrendim.

2000 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Reklamcılık ve Tanıtım Anabilim Dalından mezun oldum. Sadece mesleki olarak değil, Ünsal Oskay gibi değerli hocalarımız sayesinde yaşama bakışımızı da geliştiren harika bir eğitim dönemiydi. 3. sınıfta başladığım meslek hayatımda İletişim ve Dijital Pazarlama Uzmanı olarak pek çok kişi ve firma ile çalışma fırsatım oldu. 2010 – 2016 yılları arasında kendi kurduğum şirket bünyesinde projeler ürettim. 19 yılda edindiğim bilgi ve deneyimi aktarmak adına Dijital Pazarlama Danışmanı olarak kurumlara danışmanlık yapmaya devam ediyorum.

2012 yılında kızım Selin’in doğumu ile bambaşka bir sayfa açıldı hayatımda. Anne olmak elbette ki başlı başına bir değişim ancak beni en çok etkileyen kısım Selin sayesinde hayatı bir çocuğun gözünden görebilmeyi tekrar hatırlamaya başlamak oldu. Hayatı ve onu yaşama şeklimi sorguladığım bu dönemde beni asıl mutlu edenin insanların hayatlarına dokunmak ve onlara yardım etmek olduğunu fark etmem Koçluk mesleğine yönelmeme etken oldu.

Sola Unitas Academy’de başlayan profesyonel koçluk yolculuğumda bana rehber olan ve danışanlarımın hayatlarında pozitif değişimler yaratabilmemi sağlayan becerileri kazanmamda emeği geçen hocalarım Umut Kısa, Banu Koç Çakan, Tülin Demirbaş Danışman ve Şirin Aydıner’e buradan teşekkür etmek isterim.

Halen Dönüşüm Koçu olarak Antalya’da yüz yüze ve dünya genelinde online ortamda koçluk yapıyorum ve bireysel farkındalığı arttırmak adına hazırladığım “Kendi Hayatının Mimarı Olmak” seminerlerini vermeye devam ediyorum.